3 způsoby, jak měřit svou denní aktivitu
Začali jste ladit svou postavu i fyzičku na léto a chcete vědět, kolik kalorií během dne spálíte? Vyzkoušejte některý z chytrých měřičů denní aktivity. Snadno zjistíte, jaký jste měli energetický výdej během sportu i v průběhu celého dne. Jaké pomocníky k tomu můžete využít?
Fitness náramek
Pokud jste se do sportování pustili teprve nedávno a nechcete příliš utrácet za drahé měřiče denní aktivity, pak je pro vás fitness náramek tou správnou volbou. Jedná se o jednoduchý digitální krokoměr, který krom chůze měří i spálené kalorie či spánkovou aktivitu. Mezi jeho největší výhody patří minimalistický vzhled a příznivá cena. Na druhou stranu neobsahuje tolik funkcí jako chytré hodinky.
Chytré hodinky
Chytré hodinky jsou aktuálně velmi v módě. Jejich výrobě se věnuje například značka Apple, Samsung, Garmin nebo třeba Fitbit. Hodinky umějí změřit nejen ušlé kroky během dne, ale pokrývají i pestrou škálu sportů, při jejichž provozování vám zachytí spálené kalorie, ujetou vzdálenost nebo uplavané kilometry. Při výběru chytrých hodinek se zaměřte především na funkce, které od nich očekáváte. Ne všechny hodinky jsou vodotěsné nebo nemusejí pokrývat sporty, které vás baví. Chcete-li ze sportu pro své tělo vydolovat ještě o něco více benefitů, zvažte chůzi či běh naboso.
Velkou výhodou chytrých hodinek je fakt, že je možné je propojit s mobilním telefonem. Na některých hodinkách si také můžete nastavit cíle denní pohybové aktivity. Tyto cíle vám pak budou hodinky v průběhu dne připomínat, abyste je skutečně splnili.
Mobilní aplikace
Mobilní aplikace se skvěle hodí pro ty, kteří zrovna nefandí chytrým náramkům či hodinkám. Díky mobilním aplikacím můžete měřit zejména běh a chůzi, které alespoň jednou za čas doporučujeme zkusit naboso. Mezi nejznámější aplikace patří Sports Tracker, Strava, Zdraví nebo Endomondo. Mějte však na paměti, že výsledky nemusejí být tolik přesné, jako když mobil propojíte s chytrými hodinkami.